Dream Page Phpotograpy

Namık Satar’ ın Üsküp’ te 11 yaşında büyük hevesle başladığı fotoğrafçılık serüveni, İstanbul’a göç ettikten sonra da devam etmiş, Foto Namık olarak ilk stüdyosunu,1962 yılında Fatih Akdeniz caddesinde hayata geçirmiştir.

Evlilik yolunda atılan ilk adımlar, dünyaya gelen çocukların her yıl nasıl büyüdüğü, okullarına başlayıp mezun olduğu, sünnet ve yaş günlerinde, bayramlarda, özel günlerde bir araya gelen aile büyüklerinin hatıraları, dört nesil boyunca Foto Namık Fotoğraf Stüdyosunda ölümsüzleştirilen anlarda yerlerini alır.

Namık Satar aynı zamanda Medikal fotoğrafçılığın öncülüğünü yapan duayenlerin arasında yerini almıştır. Çapa tıp fakültesi Cerrahi bölümünde uzun yıllar hizmetlerini sürdürmüştür. Yeni yetişen cerrahların tezleri için ameliyathanelerde çekimlerini yaptığı fotoğraflar, ders anlatım projeksiyonlarının hazırlanmasında fayda sağlayarak bu alanda yapılan çalışmalara yol gösterici olmuştur.

Foto Namık bir ekoldü. Usta -Çırak ilişkisiyle yetişen onlarca yetenekli fotoğrafçı, mesleğe onun yanında adım atmış, kendi fotoğraf stüdyolarını açarak başarılı kariyerlerine devam etmişlerdir.

Günümüzde, kızı Binnur Satar, devraldığı bu şerefli mirası, Dreampage Photography markasıyla sürdürmekte, değişen ve gelişen fotoğrafçılık anlayışıyla gelecek nesillere hizmet etmenin gayretiyle yepyeni bir ekiple yola devam etmektedir.